A gazdasági helyzet javításának érdekében olyan technológiát találtak fel, ahol az összegyűjtött műanyag hulladékot újrahasznosíthatják. A műanyag hulladék begyűjtés a következőképpen működik: egy egyszerű, zárt technológiájú hőbontási folyamatnak köszönhetően történik, a műanyag körülbelül 4-600 fok köré melegítik fel, a köpenyfűtéses kamrában a műanyag megolvad, majd különböző fázisokra bomlik szét.
1. gáz fázis (ebből lesz a metán)
2. szilárd fázis (piro salak keletkezése)
3. folyékony fázis (piroolaj)
Előnyei közé sorolható az is, hogy egy ilyen műanyag feldolgozó üzem bővíthető is, tehát számos embernek tud munkahelyet is biztosítani. A műanyag akadémia lehetővé teszi azt, hogy az érdekeltek megfelelő képzésben részesüljenek és helyt álljanak az üzemben. Az alapanyagra, vagyis arra a mennyiségre, amiből a műanyag keletkezik, már történtek felmérések, hiszen annak érdekében, hogy az üzem működhessen, legalább 4-5000 tonna újrahasznosítható műanyagra lenne szükség, ami lehet koszos műanyag, vasdarab, de akár egy gumiabroncs is. A skála nagyon széles, ez pedig megkönnyíti a dolgot.
A műanyag feldolgozása a különböző típusú hulladékok szerint történik, különböző fázisokon esnek át a válogatott anyagok. Megkülönböztethetjük a fólia típusú hulladékokat, a nagyobb darabokból álló szilárd hulladékokat és a keményebb típusú hulladékokat. Ezeket a szempontokat és kategóriákat figyelemmel követve különböző fázisokon kell átesnie a műanyag feldolgozásának.
Ingyenes szakmai segítségnyújtás esetén ajánlatos a legjobb szakemberekhez fordulni, hiszen számos tényezőt kell figyelemmel követni a beavatkozások előtt.
Környezetre való hatása
Szakemberek vizsgálták a szén-monoxid kibocsátását, és az eredmények pozitívnak bizonyultak.