Az automata locsolórendszerekkel kapcsolatban a legismertebb előnyökkel mindenki tisztában van. Például, hogy az öntöző automata szebbé teszi a kertet, hatékonyan dolgozik, emberi felügyelet nélkül végzi a feladatát és gazdaságosan működik. Vannak azonban olyan további pozitívumok, amikről keveset lehet hallani. Az egyik ilyen a fenntarthatóság.
Ugye manapság egyre egyértelműbb, hogy mennyire fontos energiaforrássá vált a víz. Tovább fokozódik ez az állítás, ha a tiszta vízről van szó. Ennek ésszerű felhasználásával hozzájárulhat a fenntarthatósághoz is az ember. Az öntöző automata pedig pontosan ezt teszi.
Ami még lényeges a rendszer esetében, hogy akkor is öntöz, amikor senki sincs otthon. A telepítést követően megszűnik problémát jelenteni a nyaralás közbeni kertlocsolás. Nem kell megkérni egy barátot, ismerőst, munkatársat vagy épp a szomszédot, hogy hetente többször jöjjön át locsolni.
Ki kell emelni azt is, hogy az öntöző automata kétségtelenül egy remek befektetést jelent. A feljebb felsorolt pozitívumai mind ide is bekerülhetnének, hiszen a tulaj egészségébe, környezetébe, kiadásaink csökkentésébe is kiváló befektetés ez. Sőt, a jelenlétével még az ingatlan értéke is megnő.
A kerti locsolórendszer hátrányai? Lehet ilyesmiről beszélni?
Az automata öntözőrendszer tucatnyi előnnyel bír. Jogosan merül fel a kérdés sokakban, hogy vajon rendelkezik-e olyan negatívummal a kerti locsolórendszer, ami kihat a teljesítményre és magára a növényzetre? Sokan hangoztatják, hogy ha ez elromlik, akkor ásni kell a kertben, hogy a javítást el lehessen végezni. Természetesen ez igaz, de valamilyen szinten érthető is.
Ha mondjuk meghibásodik a kocsi egy idő után, ez nem jelenti azt, hogy nem éri meg autót venni. Igazából ez nem is hátrány, hanem a konszumer élet és a felhasználási igények, célok szerves része. Egyetlen hátrány a kerti locsolórendszer esetében az lehet, hogy intenzív öntözés hatására a termőréteg, azaz a talaj tápanyagtartalma hamarabb kimerülhet, ami azonban pótlással teljes mértékben kezelhető.