Ez a temperamentumos kutyus rendkívül ragaszkodó és játékos. A német pincser aktív, magabiztos és igényli a simogatást. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy kisajátítaná a gazdáját, épp ellenkezőleg, kifejezetten önálló és mindig tudja mit akar. Nagy önbizalmának, kötélidegeinek és intelligenciájának köszönhetően, mindent kézben tart a territóriumán.
Éber, vagyis rögtön jelzi, ha valami szokatlan történik a ház körül. Az idegenekkel szemben bizalmatlan, de a családjához nagyon hűséges. A német pincser megfelelő neveléssel kimondottan simulékonnyá és engedelmessé válhat. A marmagassága 40-50 cm, a súlya pedig 14-20 kg. A teste négyzetes, ami azt jelenti, hogy a hossza és a magassága körülbelül megegyezik. A fülét megcsonkítani tilos!
Kutyával utazás külföldre nem lehetetlen
Ha nyaralást tervez és a négylábú kedvencét nem szeretné otthon hagyni, akkor néhány dolgot vegyen figyelembe! Kutyával utazás külföldre kizárólag abban az esetben lehetséges, ha az állat rendelkezik a megfelelő védettséggel. Az Európai Unión belül szükség lesz kisállat-útlevélre, a határokat elhagyva pedig hatósági orvosi igazolás is kell majd.
Ahhoz, hogy az említett útlevelet ki tudják állítani, a négylábúnak rendelkeznie kell mikrochipes megjelöléssel. Kutyával utazás külföldre a skandináv országokba valamivel bonyolultabb, hiszen ezek az államok megkövetelik, hogy féreghajtáson essen át az indulás előtt 72 órával. Ha tömegközlekedést is igénybe vesz a nyaralás alatt, akkor szájkosarat és szállító boxot vigyen magával!
A veszettség elleni oltás lényege
Mindenekelőtt azt kell leszögezni, hogy minden kutyusnak kötelező, az FVM rendelet értelmében. A veszettség elleni oltás ismétlésére évenként szükség van. A szakember az oltási könyvbe ragasztja a felhasznált anyag sor- vagy gyártási számát tartalmazó matricát. A jelenlegi szabályok szerint csak azok az állatok kaphatják meg, amelyek be vannak chipelve.
Kölyökkutyák esetében 3 hónapos kor után esedékes, 30 napon belül. A veszettség elleni oltás a különböző fertőző betegségek ellen nem véd, ezt mindenképpen figyelembe kell venni. A belső paraziták elleni kezelés a testsúlynak megfelelően adagolt féreghajtó tablettával történjen. Ha a kedvencét minden szükséges vizsgálatra elviszi és megkapja a kellő injekciókat, akkor bárhová magával viheti.
Hogyan kezelhető a babéziózis?
Egy kullancsok által terjesztett betegségről van szó, ami leginkább a kutyusokat veszélyezteti, így érdemes körültekintőnek lenni. A babéziózis magas lázzal, kimerültséggel és barnás vizelettel jár. Szövődményei is lehetnek, amelyek szervi károsodáshoz és vérszegénységhez vezethetnek. A lappangási ideje általában 2 nap vagy 1 hét, de ritkább esetekben ennél több lehet.
Már a legkisebb jel esetén is azonnal állatorvoshoz kell fordulni. A szakember a vérvizsgálatok alapján diagnosztizálja az esetet. Az ellenszer az Imizol injekció, ami csak akkor hat, ha időben van beadva. A babéziózis megelőzésére érdemes koncentrálni. Nyakörvet, tablettát vagy oldatot kell alkalmazni, főleg enyhe tél után, mivel a kullancsok populációja ekkor a legnépesebb.