A feltámadás a keresztény világ legnagyobb ünnepe, katolikus hittestvéreknél jelentősebb a karácsonyi ünnepkörnél is. A történetet talán nem kell senkinek sem bemutatni, miszerint Jézust, az akkor népszerű kivégzési módszerrel keresztre feszítették. Mindezt Ő önként vállalta az emberiség bűneiért, isteni küldetéséből fakadóan, ezzel győzve le a halált és adva ingyen kegyelmet az őt követőknek. Történelmi hitelességét sokszor próbálták már cáfolni, mindezidáig arra nézve kifogásolhatatlan bizonyíték, hogy nem élt, és nem tanított, nincs.
Élete, tanítása, szenvedéssel teli halála, nem csak a kereszténység alapköveit rakta le, de mai napig is folyamatosan megihleti a klasszikus és kortárs költőket, írókat, képzőművészeket, zeneszerzőket egyaránt.
Így adva számunkra a húsvéti versek olyan mennyiségét, ami az olvasó számára is követendő példa, léleksimogató eszencia, vagy épp menekülésben társként szegődik mellé.
A húsvét feltámadás témaköre hihetetlen mennyiségű és értékű művet adott kultúránknak, és ami lényeges, nem csak a keresztény kultúrát érintette meg, de számos olyan kultúrában is nyomát találjuk, amelyek csak érintőlegesen találkoztak a kereszténységgel.
A húsvéti versekben gyakran megjelennek olyan képek, amelyekben a költő magát párhuzamba állítja Jézus szenvedésével, vagy olykor tanításával, egész életével, vagy épp óriási szakadékot vél felfedezni, amit ő soha nem képes áthidalni, pedig minden erejével vágyik rá.
Ha szeretne elmélyülni a húsvéti versek csodájában, akkor weboldalunkon bármikor megteheti, és amennyiben a versekkel azonosulni tud, bátran megoszthatja Facebook oldalán.