Ennek az egyedülálló anyagnak a tápértéke és a biológiai értéke sokkal magasabb, mint az összes többi méhészeti terméké. A lizin-, a prolin-, az aszparaginsav és a glutaminsav tartalom is nagyobb benne, mint az állati eredetű fehérjékben. Ne habozzon, hanem próbálja ki a méhpempőt! Számtalan kutatás bebizonyította, hogy a szervezetnek ezek az aminosavak nagyon fontosak, mivel jótékony hatással vannak az ízületekre, növelik a kognitív képességeket, májvédő tulajdonságokkal rendelkeznek és nélkülözhetetlenek az agy működéséhez, fejlődéséhez. Ez még nem is az összes érv amellett, hogy próbálja ki a méhpempőt!
A lizin aminosav elengedhetetlen a kalcium szervezet általi felszívódásához. Ennek hiányában a bőr, az érfalak és a porcszövet feszességéért, rugalmasságáért felelős kollagén termelése lehetetlen. A lizin a hormonok szintézisében is részt vesz, így a méhpempő valójában a fiatalság elixírje. Próbálja ki a méhpempőt, de a megvásárlásakor vegye figyelembe, hogy a hasznos tulajdonságok elvesznek 2-3 órás szobahőmérsékleten történő tárolás után. Hosszú távú tárolás céljából a termék különféle módon tartósítható: fagyasztható, cseppfolyóssá alakítható és mézzel is konzerválható. Próbálja ki a méhpempőt fagyasztott változatban is, ami nem veszíti el a hasznos tulajdonságait! Biztosan nem fog csalódni benne!
A méhpempő egyedülálló méhészeti termék, aminek összetételét és hasznos tulajdonságait több mint egy évtizede tanulmányozzák.
A méhlárvák, pontosabban azok, akik a jövőben munkaméhekké válnak, csak 3 napig kapják ezt az anyagot. Csak azok a kiválasztott lárvák élvezik egész életük során, amelyeknek célja, hogy a királynő utódjaivá váljanak a családban. Ők tízszer hosszabb ideig élnek, mint a közönséges méhek. Vajon ez azért van így, mert a méhpempő különleges biológiai tulajdonságokkal rendelkezik? Valószínűleg igen. A csodaszer kémiai összetétele rendkívül összetett és változatos. Sok vitamint tartalmaz és elég jelentős mennyiségben.
Ezek a B, valamint a D és az E csoport vitaminjai. Mellettük a méhpempő fehérjéket, szénhidrátokat, zsírokat, szerves anyagokat és aminosavakat, valamint nyomelemeket (nátriumot, káliumot, rezet, cinket, vasat) tartalmaz. Enzimek és hormonszerű anyagok is megtalálhatóak benne. A méhpempő összetétele változó és függ a gyűjtés idejétől, a lárvák korától és egyéb tényezőktől is. A képességéről a betegségek kezelésére és megelőzésére vonatkozóan ma aktív viták folynak. De az a tény, hogy a méhpempő erőteljes biostimuláló tulajdonságokkal rendelkezik és erősíti a szervezetet, bizonyosságot nyert.