A japán kultúra és történelem számtalan regényírót, filmrendezőt, képzőművészt megihletett már. Gésák és szamurájok olyan titokzatos világ, amire nyugati ember mindig csodálattal tekint. Nem csoda, ha a magyar iparművészetre is kreatívan és termékenyen hatott ez a világ. A Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Művészeti Múzeum egy olyan rendkívüli kiállítással lepte meg a magyar közönséget, ami múltat és jelent, Keletet és Nyugatot kapcsol össze. Egy olyan híd ez, amiről azt gondolnánk lehetetlen megépíteni, ám a művészetnek olykor a lehetetlen is lehetséges.
A kiállítás a 18-19. századi japán női és férfi viselet, fegyverzet és különféle ruházati kiegészítő elemei közé neves magyar ékszertervezők kreációit tűzdeli. Az ékszerművészet szerelmesei olyan ismert művészek aprólékos munkáit tekinthetik meg, mint: Király Fanni, Ádám Krisztián, Huber Kinga, Barti Dóra, vagy Péter Vladimir.
Aki jegyet vált a kiállításra, annak tudnia kell, hogy az aprólékos ékszerkreációk megfigyelése, csodálata egy egész ráérős délutánt igényel, mert az egésznek van egy olyan jellegzetes légköre, amiben a látogatónak szinte kötelezően elmélkednie kell, amihez pedig idő szükséges. És valljuk be, mai modern, rohanó világunkban lassan még gondolkodásra sincs időnk. Így tehát a kiállítás nemzetközi mondanivalóján túlmutatva állítja meg néhány órára a látogatót, hogy elmerengjen az apró, alig látható ékszerkülönlegességek csodálatában.
Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Művészeti Múzeum, 1062 Budapest, Andrássy út 103.
Nyitva tartás: szerda-vasárnap: 10.00-18.00