Csontunk valami csodálatos összhangot alkot testünk minden sejtjével, megalkotva ezzel fizikai valónk teljes vázát. Funkcionális és egyben védő szerepe is van csontjainknak, ám azt is meg kell említenünk, hogy a legtöbb fájdalom innen ered. A csontok összeköttetésben vannak egymással az ízületek segítségével, testünk csontjainak tartópillére pedig a gerincünk. Egyrészt okolhatnánk a mozgásszegény életmódot, másrészt örökletes betegségeket, de egyre gyakoribb napjainkban a csontokból, ízületekből kiinduló fájdalom.
Ősi feljegyzések szerint már 5000 évvel ezelőtt is csontkovácsolás technikával raktak helyre ízületeket, szabadítottak meg embereket a fájdalomtól, és alkalmazták a speciális technikát, mint gyógymódot. A technika az eltelt évezredekben pedig csak egyre finomodott.
A stresszes, rohanó, többségében ülő életmód következtében egyre többen panaszkodnak gerinc –és ízületi fájdalmakra, a csontkovácsolás módszere az elmozdult, összecsúszott csigolyákat, ízületeket segíti az anatómiailag helyes pozícióba visszatéríteni. Így azok visszafoglalva eredeti helyüket, már nem okoznak fájdalmat. Ehhez a csontkovács egy speciális toló-nyomó masszázst alkalmaz első körben, ez segíti ellazítani a letapadt izmokat, valamint az ízületek vérkeringését is serkenti. A helyre mozdult ízületek, csigolyák nyomán az emberi szervezetben lévő finom energia is újra szabadon tud áramolni, beindítva ezzel az öngyógyítás folyamatát. Természetesen sok esetben a gyógyulás nem azonnal következik be, a szervezetnek szüksége van néhány napra.
A csigolyák, ízületek betegsége, elmozdulása számos egyéb, belső szervi elváltozásokat okozhat, ezért lenne fontos, hogy testünk vázára figyelmet fordítsunk, és gondoskodjunk a fájdalommentes életvitelről.